Zdjęcie plakatu

„BAR” spektakl Teatru Verbum

25 sty
wtorek, 25 stycznia
godz. 18:00
Kategoria Spektakl
Organizator Jeleniogórskie Centrum Kultury
Miejsce Jeleniogórskie Centrum Kultury - SALA WIDOWISKOWA
Adres ul. Bankowa 28/30, 58-500 Jelenia Góra
Opis

Spektakl „BAR” to kolejna propozycja Teatru VERBUM działającego od kilku sezonów w JCK w Jeleniej Górze.Przedstawienie powstało w wyniku poszukiwań twórczych członków zespołu teatru.Jest to kilka pozornie nie związanych z sobą scen – można by powiedzieć – osobnych monologów. Lecz miejsce, w którym się oni (bohaterowie) pojawiają jest niezwykłym „łącznikiem”. Do baru trafiają postaci – kobiety z różnym bagażem doświadczeń i doznań. To miejsce stanowi swoisty pokój zwierzeń bohaterów. A widzowie stają się świadkami – wchodzą w świat emocji, które w każdej kolejnej scenie spektaklu są inne. Bohaterowi otwierają przed nami swoje intymne doznania i dzielą się z nami. Taką mają potrzebę.Bywa śmiesznie i smutno. A czasem tragicznie.


Scenariusz spektaklu BAR jest oparty na fragmentach z literatury światowej takiej jak:  „Kobieta, która przychodziła o szóstej” - Gabriel Garcia Marquez, „Antygona w Nowym Jorku” – Janusz Głowacki, „Lament paranoika” – Stephan King, „Shirley Valentine” – Willy Russell.


W spektaklu występują: Nina Znamienkiewicz, Katarzyna Tkacz, Joanna  Dawidowicz, Iwona Skoblińska, Alicja Granda,       Krzysztof Witkowiak.


Wybór tekstów – zespół. Scenariusz, reżyseria, scenografia i muzykaKrzysztof  Rogacewicz


Bilety: 10 zł  dostępne na www.bilety.jck.pl oraz w sekretariacie JCK Muflon.

Informacja o biletach

Bilety: 10 zł

Lokalizacja