Zdjęcie plakatu

„Ho Ho Ho... Mikołaj jakiego świat nie widział”

4 gru
sobota, 4 grudnia
godz. 10:00
Kategoria Eventy
Organizator Osiedlowy Dom Kultury
Miejsce Osiedlowy Dom Kultury, SALE
Adres ul. K. Trzcińskiego 12, 58-506 Jelenia Góra
Opis

Osiedlowy Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Mikołajem oraz warsztaty w świątecznym nastroju. 4 grudnia odwiedzi nas zupełnie wyjątkowy gość, ulubieniec dzieci na całym świecie. Z jego oczu bije ciepło, brzuszek jest okrąglutki od miliona ciasteczek, a pod wąsem zawsze kryje się życzliwy uśmiech. To on należy do naszych najdawniejszych przyjaciół, zna najskrytsze sekrety, kominy i skarpety. Zazwyczaj działa pod osłoną nocy, ale tym razem postanowił się z nami spotkać, dlatego przygotujemy dla niego niespodziankę! Zanim spotkamy się z Mikołajem stworzymy coś, czym zachwycimy naszego gościa. W tym roku tworzyć będziemy: lukrowane pierniczki, świąteczne domki dla elfów oraz piękne choinki i magiczne bombki.


O godz. 11:30 Mikołaj będzie rozdawał prezenty!


W programie:


godz. 10:00 - 12:00


WARSZTATY PIERNIKOWE – Ewa Nyc


Pachnące pierniki o świątecznych kształtach czekają na Was! Każde dziecko będzie miało okazję polukrować i ozdobić piernika, a nie jest to łatwe zadanie, bo materiał jest bardzo smakowity. To zadanie to wyzwanie, zwłaszcza dla pasibrzuchów. Dzieci udekorują wcześniej przygotowane pierniczki, a będą mogły wykorzystać do tego smakowite ozdoby: jadalne koraliki, kolorowe posypki i lukry.


ŚWIĄTECZNE DOMKI ELFÓW MIKOŁAJA – Ewelina Markiewicz W trakcie warsztatów każde dziecko stworzy domek z kartonu (który może być magnesem na lodówkę), w którym może zamieszkać lub choć chwilkę odpocząć mały elf, pomocnik Mikołaja. Dzięki kolorowym papierom i dodatkom stworzymy prawdziwie świąteczny i zimowy klimat. Na koniec warsztatów możemy stworzyć wspólnie całe miasteczko elfów!


CHOINKI DLA RODZINKI – Edyta Kulla Podczas warsztatów dzieci będą wyklejać, wiązać, malować i śmiać się do jasnej choinki  czy do szklanej czy też drewnianej - którą ozdobią, wykorzystując koraliki, filcowe kulki i inne piękne elementy lub metodę decoupage. Choinki takie mogą ozdabiać okno, drzwi lub bożonarodzeniowe drzewko.


JEDYNA TAKA BOMBKA NA ŚWIECIE – Beata Chlebowska Podczas warsztatów użyjemy szklanych gwiazdek, księżyców, serduszek, lusterek i kolorowych szkiełek do stworzenia świątecznych światów, które zamkniemy na zawsze w choinkowej bombce. Powstaną niepowtarzalne ozdoby. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - podczas imprezy mikołajkowej, zapraszamy na bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez dzieci z pracowni plastycznej Osiedlowego Domu Kultury.


Odwiedzi nas wspaniały GOŚĆ !!! Swoje przybycie Mikołaj będzie oznajmiał dzwonkiem. I na pewno przywiezie ze sobą pełny worek prezentów.... o czym dobrze wiedzą rodzice…


W sprawie prezentów, prosimy Rodziców o kontakt z sekretariatem ODK


Każde dziecko może skorzystać ze wszystkich warsztatów! Zapraszamy dzieci bez ograniczeń wiekowych. Prosimy, aby dziecku towarzyszył nie więcej niż jeden opiekun.


Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Większy kawałek słońca”. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831 od dn. 16.11.2021 r. od godziny 9:00.


WAŻNE: Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa oraz z Procedurami organizacji zajęć w warunkach COVID-19 (dostępne na naszej stronie www.odk.jgora.pl)

Informacja o biletach

wstęp wolny / obowiązują zapisy

Lokalizacja