Zdjęcie plakatu

Noc Świętojańska pod Chojnikiem

22 cze
sobota, 22 czerwca
godz. 12:00
Kategoria Eventy
Organizator Jeleniogórskie Centrum Kultury
Miejsce Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie
Adres ul. Bronka Czecha 14, 58-570 Jelenia Góra
Opis

22 czerwca od godz. 12.00 do 24.00 zapraszamy gorąco na święto radości, miłości, urodzaju, żywiołów i witalności, czyli Noc Świętojańską pod Chojnikiem!!!


Czekają na Was tańce, śpiewy, radosne biesiadowanie, świętojańskie atrakcje i niesamowite koncerty!


ATRAKCJE


od 12:00 - jarmarkowe stoiska z rękodziełem i pysznościami, strefa dmuchańców, gastronomia


13.00-19.00 - polsko-czeskie WARSZTATY świętojańskie dla małych i dużych oraz POKAZY rzemiosła


od 19:00 - świętojańskie OGNISKO pod gwiazdami (można przynieść ze sobą coś dobrego do upieczenia), szukanie kwiatu paproci


KONCERTY


15.30 - powarsztatowy pokaz polskich i czeskich zespołów ludowych pod batutą Moniki Frąckiewicz-Motyki (Sybiracy i Kresowianie oraz Fidle)


17.00 - FolkLove


Podróż przez czas i przestrzeń łączącą światy fantastyczne z tradycją. Mieszanka ludowej muzyki słowiańskiej, fińskiej oraz bałkańskiej, okraszona świeżym spojrzeniem.


18.00 - Unplagged/etno-folk CZ


19.30 - DZIKIE JABŁKA


Repertuar zespołu Dzikie Jabłka to niezbadane obszary muzyki etnicznej. To wspólnie brzmiące dwa żywioły: słowiańska melodyjna nuta i porywający rytm afrykańskich bębnów. To nie inspiracja Afryką czy polskim folklorem, lecz ich żywe zespolenie. Ta muzyka jest jak drzewo, które rośnie w polskim ogrodzie, ale korzeniami sięga aż do Afryki. Jak jabłoń, która daje owoce piękne i soczyste, a smak ich jest bardzo swojski i egzotyczny zarazem.


21.30 - DAGADANA


Już od ponad 15 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy worldmusic. W swojej twórczości sięga po mądrości przodków zamknięte w opowieściach słyszanych w pieśniach obrzędowych.


22.30 - Atma Mai - TANIEC 5 RYTMÓW


Rusz ciało, uspokój umysł! "5Rytmów jest, jak mapa drogi powrotnej do prawdziwego JA. Wrażliwego, dzikiego, pełnego pasji, INTUICYJNEGO JA" /G.Roth/


Noc Świętojańska realizowana jest w ramach projektu „Wy i my, my i wy", który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Czechy-Polska 2021-2027.


Działanie dofinansowane jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

Lokalizacja