Zdjęcie plakatu

Pasja aż do śmierci Krzysztof Wielicki - projekcja filmu #TO_ BE

Kategoria Kino
Organizator ORNAMENTAL FARM BUKOWIEC
Miejsce ORNAMENTAL FARM BUKOWIEC
Adres ul. Robotnicza 9, Bukowiec 58-533
Opis

Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady wraz z Fundacją Doliny Pałaców i Ogrodów mają ogromną przyjemność zaprosić Państwa na premierę filmu #TO_ BE


Jest to Kino autorskie za którym stoi troje twórców: Maja Pietraszewska-Koper, Grzegorz Lipiec i Szymon Felkel. Ich wizja artystyczna, wrażliwość i indywidualny styl opowiadania obrazem, muzyką, grafiką i animacjami przenoszą widza do świata wielkiego człowieka – Krzysztofa Wielickiego. Do świata dotąd najmniej eksplorowanego – do domu, gdzie Mistrz powraca z gór.


#TO_ BE to filozoficzna opowieść o przyjaźni, partnerstwie i naturze. To film o człowieku pełnym pasji. Przy okazji opowieść Krzysztofa Wielickiego zabiera nas na wirtualną wyprawę na czternaście ośmiotysięczników, bez patosu, z szacunkiem dla ludzi i przyrody. Wchodzimy z Krzysztofem Wielickim na najwyższe góry świata tak lekko, jakbyśmy szli z nim do ogrodu po warzywa. I zaczynamy się zastanawiać, co jest ważniejsze. Film zadaje pytania, na które trudno odpowiedzieć: o przyjaźń, miłość, rodzinę, ale też o naturę, o przyszłość naszych dzieci i wnuków, o ochronę niezwykłego świata, którego możemy doświadczać. W tę niezwykłą podróż zabiera nas Krzysztof Wielicki – piąty na świecie zdobywca 14 ośmiotysięczników, autor trzech nowych dróg na ośmiotysięcznikach, sześciu samotnych wejść, kierownik wielu wysokogórskich wypraw.


Program : godz.16:00- wernisaż wystaw i spotkanie z autorami godz.17:00 - projekcja filmu #TO _BE Po projekcji spotkanie z Panem Krzysztofem Wielickim, bohaterem filmu i naszym Gościem Honorowym.


Wystawy: "TWARZE HIMALAJÓW" Kazimierz Pichlak "LUDZIE GÓR " Kim są? Czy łatwo ich zdefiniować? Czym się zajmują? Co łączy ich z górami?


Projekt Jeleniogórskiego Centrum Kultury realizowany ze środków Euroregionu NYSA właśnie pod nazwą – Ludzie gór pozwolił młodzieży mieszkającej u podnóży Karkonoszy przyjrzeć się temu niezwykłemu zjawisku społecznemu. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida sportretowali słowem i fotografią osoby z różnymi historiami, które utożsamiają się z tym tytułem. Podczas spotkań z kolejnymi bohaterami projektu młodzi jeleniogórzanie odkrywali, że bycie człowiekiem gór może mieć wiele znaczeń. Są ludzie gór, którzy się po prostu w tym miejscu urodzili i wychowali, i żyją w miejscu swojego pochodzenia, bo gdzieś indziej nie jest tak dobrze. Inni tu przybyli za przygodą, za widokami każdego dnia innymi, za swoimi marzeniami. Są tacy, którzy z tego żyją i połączyli miłość do gór z pracą zawodową, a udało się spotkać osoby różnych profesji.


Oglądając wystawę, będącą owocem pracy młodzieży, można spotkać, co oczywiste, przewodników sudeckich, ratowników GOPR czy narciarzy, ale też aktorów, archeologa, ornitologów, nauczycieli, pisarzy, historyków sztuki, muzyków, panią geolog, artystkę malarkę. W górach pracujących i po górach wędrujących. Wspinających się na najwyższe szczyty i spacerujących u ich stóp.


Miejsce : Budynek Owczarni 


Serdecznie Zapraszamy !

Informacja o biletach

wstęp wolny

Lokalizacja