Zdjęcie plakatu

NIEOCZYWISTE. Wystawa prac przyjaciół z Liceum Plastycznego

10 kwi
od 10 kwietnia do 31 maja 2024
godz. 08:00 - 18:00
Kategoria Wystawa
Organizator Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej - Książnica Karkonoska
Miejsce Książnica Karkonoska - I PIĘTRO, HOL
Adres ul. Bankowa 27, 58-500 Jelenia Góra
Opis

NIEOCZYWISTE. Katarzyna Krokowska-Zasada, Joanna Mysłek -Michowska, Ewa Kopeć Kotulska, Paulina Stefańczyk, Dariusz Godawa.


Wystawa prac (szkło, ceramika, obrazy, tkanina, biżuteria…)  przyjaciół z Liceum Plastycznego


Katarzyna Krokowska – Zasada


Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze, gdzie w klasie o profilu "szkło artystyczne" zgłębiała tajniki tej sztuki pod okiem mistrza prof. Władysława Czyszczonia.


Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w trakcie studiów realizowała równolegle indywidualny tok nauki w Katedrze Bioniki, gdzie m.in. odbywała praktyki w hucie szkła "Violetta" w Stroniu Śląskim. Tam też powstały pierwsze szklane rzeźby, które stały się tematem jej pracy magisterskiej.


Ukończyła również Collegium Civitas w Warszawie na kierunku Historia Sztuki.


Projektantka szkła w hucie w Wołominie.


Obecnie projektuje i wykonuje krótkie serie swoich "bionicznych form szklanych", które realizuje zarówno w polskich jak i czeskich hutach.


W malarstwie szczególnie upodobała sobie technikę malowania na naturalnym jedwabiu, farbami utrwalanymi parą wodną. Najczęściej wykonuje obrazy o tematyce przyrodniczej.


W codziennym życiu realizuje się również w wielu akcjach społecznych.


Joanna Myslek Michowska



Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze.


Następnie ukończyła Studia na Wydziale Projektowania Ceramiki i Szkła na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.


Od 29 lat prowadzę autorska pracownie ceramiczna oraz zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci młodzieży i dorosłych w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu.


Uczestniczy w działaniach artystów lokalnych. Organizuje plenery i warsztaty dla uczestników moich zajęć. Spełnia się w pracy pedagogicznej, inspiruje mnie sztuka dziecięca oraz kontakt z moimi podopiecznymi.


Sama także wypowiada się twórczo w malarstwie i ceramice. Maluje mandale i abstrakcje.


W  ceramice szczególnie interesująca jest dla artystki płaskorzeźba,  na której powierzchni eksperymentuje z łączeniem szkła, barwników i szkliw.


Ewa Kopeć-Kotulska


Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze, następnie Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na kierunku Szkło w pracowni prof. Ludwika Kiczury. Obecnie pedagog w Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze współprowadzi pracownię szkła. Zajmuje się wszystkim co ze szkła; rzeźbą, witrażem, kompozycjami szklanymi, szkłem użytkowym i biżuterią. Fascynuje mnie sam proces tworzenia, cięcie, szlifowanie, wypalanie w piecu. Ta wystawa to moje inne podejście do szkła, prezentuję zupełnie coś innego i całkiem nowego. Teraz maluję i układam delikatne kompozycje szklane. Co wyjdzie zobaczymy dla mnie najcenniejszy jest sam proces w którym uczę się nowych technik.


Paulina Stefańczyk


ur. 1970 w Libercu. Obecnie mieszka w Bolesławcu.


Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych  w Jeleniej Górze . Współpracuje z artystami i udziela się charytatywnie. 


Jej projekty opierają się na zrozumieniu ludzkich uczuć i potrzeb, to źródło inspiracji dostarczającej walorów estetycznych, ale również dotykających historii i wielu doświadczeń. Jej styl projektowania dekoracji na Ceramice Bolesławieckiej można było zobaczyć na wystawach zbiorowych - Bo stempelki nigdy nie zawodzą! 


Dariusz Godawa


Ur. 1967, mieszkaniec Jeleniej Góry,  absolwent Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze i Studium Artystycznego w Nysie. W dorobku twórczym kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, kilka aranżacji i realizacji  obiektów restauracyjnych, sportowych i mieszkalnych. Obecnie na brak nudy nie narzeka, czego dowodem jest jest ta wystawa.

Lokalizacja