Zdjęcie plakatu

Art&Glass Festival

2 wrz
od 2 września do 3 września 2023
godz. 12:00 - 20:00
Kategoria Muzyka
Organizator Jeleniogórskie Centrum Kultury
Miejsce Plac Ratuszowy
Adres
Opis

Art & Glass Festival to  polsko-czeski jarmark sztuki i szkła. W imprezie weźmie udział kilkuset artystów, rzemieślników, animatorów i sprzedawców z obu krajów. W programie przewidziano pokazy obróbki szkła nad palnikiem, wypału ceramiki raku oraz kamionki i porcelany, wytwarzania biżuterii z możliwością zakupu, wykonywania mozaiki szklanej, wydmuchiwania szkła przy przenośnych piecach szklarskich, pokazów i warsztatów odlewniczych z brązu i aluminium, produkcji koralików i wiele innych pokazów rzemieślniczych. Wydarzeniom na jeleniogórskim rynku towarzyszyć będą niezwykle atrakcyjne i różnorodne  warsztaty dla dzieci i dorosłych.


Imprezę wzbogaci koncert inaugurujący 65. Wrzesień Jeleniogórski podczas którego usłyszymy  i zobaczymy: Grupę flamenco JCK, jeleniogórską aktorkę i wokalistkę Karolinę Wojtko w programie KARO’LINA & FRIENDS, jeleniogórsko-piechowicką grupę SHUM oraz gwiazdy polskiej estrady, zespół VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ


Uzupełnieniem programu będzie zaplanowana na sobotni wieczór tradycyjna już  „Milonga pod Gwiazdami” podczas której  wraz z tancerzami z grupy „Tango Karkonosze”, będzie można zanurzyć się w prawdziwie argentyńskie klimaty.       

Lokalizacja