Zdjęcie plakatu

„Papierowe klucze” – kolekcja biletów wstępu Janusza Milewskiego

1 cze
od 1 czerwca do 31 lipca 2023
godz. 09:00 - 18:00
Kategoria Inne
Organizator Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej - Książnica Karkonoska
Miejsce Książnica Karkonoska, Filia nr 8
Adres ul. Sygietyńskiego 7, 58-506 Jelenia Góra
Opis

Filia nr 8 Książnicy Karkonoskiej
zaprasza na wystawę


„Papierowe klucze” – kolekcja biletów wstępu Janusza Milewskiego


Ekspozycja wystawy:

1 czerwca – 31 lipca 2023 r., Filia nr 8 (ul. Sygietyńskiego 7)


PAPIEROWE KLUCZE – w prezentowanej kolekcji zostały pokazane klucze otwierające i umożliwiające wejście do niezwykłych miejsc na turystycznej trasie – papierowe bilety wstępu do zabytków, muzeów, parków narodowych, obiektów ochrony środowiska, galerii artystycznych, domów sławnych ludzi i in.
W tych miejscach są przechowywane i chronione najcenniejsze przedmioty dla polskiej kultury, jej tożsamości, artefakty związane ze sławnymi i znaczącymi Polakami, najcenniejsze obiekty przyrody ożywionej i nieożywionej, które kształtują i określają nasze środowisko przyrodnicze.
Papierowe klucze bardzo często są ozdobne i kolorowe, zawierają elementy związane z obiektem, świetnie go popularyzując. Często są pamiątką po odwiedzinach, przywołując kolorowe wspomnienia z turystycznej trasy.


Plan zbioru:
1. Do zamków i pałaców.
2. Do muzeów i skansenów.
3. Do parków, gór i ogrodów.


Janusz Milewski – rodowity Dolnoślązak, turysta – podróżnik. Jego pasją jest zwiedzanie Polski: poznawanie ludzi i ich losów, istniejących zabytków, śladów przeszłości historycznej i prehistorycznej, pomników i rezerwatów przyrody ożywionej i nieożywionej, muzeów, galerii i izb tradycji. Zdobył kilkaset odznak turystycznych i krajoznawczych. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Podkomisji Kolekcjonerstwa Krajoznawczego Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Zgromadził kilka kolekcji pamiątek turystycznych, które były już pokazane w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Legnicy i Przesiece.

Lokalizacja