Logo organizatora

Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne

31 maj
środa, 31 maja
godz. 07:20
Kategoria Inne
Organizator Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział „Sudety Zachodnie"
Miejsce Dom Carla i Gerharta Hauptmannów
Adres ul. 11 Listopada 23 58-580 Szklarska Poręba
Opis

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”


Czternaste spotkanie zaplanowano na środę 31 maja 2023 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie tym razem zapraszamy do Oddziału Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie – Domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Ze względów komunikacyjnych spotkamy się albo na dworcu PKP w Jeleniej Górze skąd odjedziemy pociągiem do Szklarskiej Poręby Średniej o godzinie 7.20 albo w Muzeum w Szklarskiej Porębie przy ul. 11 Listopada 23 o godz. 10.00.


W pierwszej części spotkania zapoznamy się z wystawą poświęconą Wlastimilowi Hofmanowi oraz wysłuchamy wykładu o tym wybitnym artyście.


W drugiej części spotkania udamy się na spacer śladami Hofmana. Odwiedzimy miejsca związane z życiem artysty, m.in. kościół Bożego Ciała, Esplanadę, zapalimy znicz  na grobie Ady i Wlastimila Hofmanów.


Wycieczkę zakończymy na stacji kolejowej Szklarska Poręba Górna, z której odjedziemy do Jeleniej Góry pociągiem o godzinie 14.30.


W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.


 


 


 

Lokalizacja