Zdjęcie plakatu

PEJZAŻ LIRYCZNY– wystawa Elżbiety Wiśniewskiej

29 maj
od 29 maja do 30 czerwca 2023
godz. 09:00 - 17:00
Kategoria Wystawa
Organizator Osiedlowy Dom Kultury
Miejsce Osiedlowy Dom Kultury, GALERIA HALL
Adres ul. K. Trzcińskiego 12, 58-506 Jelenia Góra
Opis

Osiedlowy Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawcy malarstwa Elżbiety Wiśniewskiejpt.: PEJZAŻ LIRYCZNY- techniki malarskie na podłożach papierowych.


Elżbieta Wiśniewska – malarka, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Animatorka kultury artystycznej oraz kuratorka ogólnopolskich konkursów i wystaw. Uczestniczka plenerów, sympozjów i akcji artystycznych popularyzujących sztukę w kraju i poza jego granicami. Wielokrotnie nagradzana.


„Moje malarstwo jest rejestracją wrażeń, osobistych refleksji, różnorodnych spostrzeżeń świata, wynikających z bezpośredniego kontaktu z naturą, ze swoistego w niej zatopienia - powiada. - Mój pejzaż to synteza przeżyć i wrażeń wizualnych, połączenie zewnętrzności z wewnętrznością.” – Elżbieta Wiśniewska.


„(…) Wyobrażenia Elżbiety Wiśniewskiej są przede wszystkim plastycznym uzewnętrznieniem jej osobistej oceny otaczającego świata. W jej pracach wszystkie elementy tworzą specyficzny pejzaż, rejestrowanie własnej egzystencji jest zredukowane do syntetycznych przedstawień złożonych z dwu lub trzech kolorów, planów i kierunków.(…)”


Martin Alvarez – teoretyk sztuki. La Plata, Argentyna


Wystawa czynna od dnia 29.05.2023 do dn.  30.06.2023 r.

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny

Lokalizacja