Zdjęcie plakatu

Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne

25 sty
środa, 25 stycznia
godz. 09:00
Kategoria Inne
Organizator Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział „Sudety Zachodnie"
Miejsce Muzeum Karkonoskie
Adres ul. Jana Matejki 28, 58-500 Jelenia Góra
Opis

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”


Dziesiąte spotkanie zaplanowano na środę 25 stycznia 2023 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy do Muzeum Karkonoskiego o godzinie 9.00.


Tym razem zapoznamy się z wystawą „Historia piernikarskiego rzemiosła”. Dowiemy się kiedy zaczęto wyrabiać pierwsze pierniki, jakich używano produktów do ich wyrobu, a także poznamy tradycje piernikarskie w naszym regionie.


Jak podano w opisie wystawy  wyruszymy w podróż do krainy zmysłów przez Śląsk, Łużyce Górne i 900-letnią kulturę kulinarną w Europie Środkowej.


Dowiemy się m.in. co to jest Tallsack wytwarzany w piekarni Conrada, dzięki któremu festyn w Cieplicach był tak popularny.


Po poznaniu tajemnic produkcji pierników udamy się na spacer do centrum Jeleniej Góry by sprawdzić jakie słodycze czekają na turystów zwiedzających nasze miasto.


W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.


 

Informacja o biletach

wstęp wolny

Lokalizacja