Zdjęcie plakatu

Osiem kobiet- KULTURA BEZ BARIER

28 sty
sobota, 28 stycznia
godz. 19:00
Kategoria Spektakl
Organizator Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Miejsce Teatr im. Cypriana Kamila Norwida - DUŻA SCENA
Adres Aleja Wojska Polskiego 38, 58-500 Jelenia Góra
Opis

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza Państwa na kolejny spektakl w ramach realizacji projektu KULTURA BEZ BARIER – „Zobacz, usłysz, poczuj – teatr dostępny dla każdego’’.28 stycznia 2023 godzina 19:00 -„OSIEM KOBIET”-z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną, tłumaczeniem na język migowy i projekcją dialogów.


Dom na pustkowiu, odcięty od świata przez śnieżycę, a w nim tajemniczy mężczyzna i osiem kobiet z nim związanych – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, pokojówka i kucharka.


Mężczyzna, pan domu, zapewnia im dostatnie życie i stabilizację, ale czy sprosta ich wszystkim problemom, kompleksom, frustracjom, oczekiwaniom, podejrzeniom, dążeniom, ambicjom, słabościom, marzeniom, tajemnicom, wzajemnym zależnościom? A jeśli nie sprosta, to może należałoby pozbyć się go, zlikwidować, unicestwić. Tylko która z ośmiu kobiet byłaby zdolna do takiego czynu? Okazuje się, że każda, bo każda ma powód. Każda ma alibi i każda skrywa jakiś sekret. Chociaż żyją obok siebie, wcale się nie znają. Kobiety próbują same rozwiązać zagadkę, zaczynają prowadzić pasjonującą grę, pełną zaskakujących zwrotów, błyskotliwych ripost i kąśliwych uwag. Śmierć pana domu wyzwoliła w nich emocje, nie muszą już ukrywać złości, miłości, pragnień, nienawiści, słabości. Obnażają swoje prawdziwe oblicza. W ciągu jednej nocy dowiadują się o sobie wszystkiego… A rozwiązanie zagadki będzie naprawdę nieoczekiwane.  • Autor: Robert Thomas

  • Tłumaczenie: Jakub Rotbaum

  • Reżyser: Jerzy Bończak

  • Scenografia: Wojciech Stefaniak

  • Kostiumy: Wanda Kowalska

  • Muzyka: Bogdan Kierejsza

  • Występują: Elwira Hamerska-Skórecka, Marta Kędziora-Nowaczek, Magdalena Kępińska, Maria Adamska, Iwona Lach ,Anna Ludwicka-Mania, Małgorzata Osiej-Gadzina, Agata Darnowska.


Zachęcamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu do udziału w warsztacie 28 stycznia 2023 o godzinie 21:00 – tzw. „touch tour” będącym uzupełnieniem do spektaklu.


Damy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów i za razem zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Dzięki temu zabiegowi uczestnik warsztatów zapozna się z topografią sceny oraz zorientuje się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie jak i odbiór przedstawienia.


Warsztat jest bezpłatny a ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są  telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, pod numerem telefonu 75 64 28 130, 131.


UWAGA!!!


Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności (nie dotyczy premier jak i spektakli/koncertów gościnnych).


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE


TEATR IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W JELENIJ GÓRZE


DZIAŁ MARKETINGU I ORGANIZACJI PRACY ARTYSTYCZNEJ


TELEFON: 75 64 28 130, 31


Spektakl prezentowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „ ZOBACZ, USŁYSZ, POCZUJ – TEATR DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO”, 
finansowanego w ramach projektu „KULTURA BEZ BARIER”
,  realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 - 2020.


 


 

Informacja o biletach

Bilet normalny : 50 zł
Bilet ulgowy : 30 zł
Bilet dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów: 20 zł (za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności)

Lokalizacja