Zdjęcie plakatu

Europejskie Dni Dziedzictwa: "Tajemnice spiżarnianej szafy. Opowieści o smakach dzieciństwa"

19.09.2021 | 12:00
Kategoria Inne
Organizator Muzeum Karkonoskie
Miejsce Muzeum Karkonoskie
Adres ul. Jana Matejki 28, 58-500 Jelenia Góra
Opis

Jak co roku, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Gorze, bierze udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa.


Tegoroczna edycja nosi hasło - Smaki Dziedzictwa i w naszym muzeum odbędzie się 11 oraz 19 września. Zapraszamy Państwa na dwa ciekawe wykłady cenionego antropologa kultury, Specjalisty ds. Dziedzictwa Niematerialnego - Henryka Dumina, który przybliży historię smaków zarówno zastanych jak i przeniesionych do naszego regionu.


Sobota (11 września) "Wokół świątecznego stołu. Kulinaria na Dolnym Śląsku". Opowieść o tradycjach kulinarnych przeniesionych na Dolny Śląsk przez powojenne pokolenie osiedleńców z różnych regionów dawnej Polski. Autor jest wieloletnim jurorem konkursów kulinarnych i znawcą tematyki tradycji kultury.


Niedziela (19 września) "Tajemnice spiżarnianej szafy. Opowieści o smakach dzieciństwa". Smaki i przysmaki, o których przetrwała pamięć z dziecinnych lat autora spędzonych w powojennej Jeleniej Górze. W przestrzeni dolnośląskiej przywoływano wówczas klimaty niedawno opuszczonych przestrzeni próbując rekonstruować namiastki dawnego życia. Jedną z nich była sfera kulinarna. 

Informacja o biletach

wstęp wolny

Lokalizacja