Zdjęcie plakatu

Krokus Jazz Festiwal 2022 Kinga Głyk

24 wrz
sobota, 24 września
godz. 20:30
Kategoria Muzyka
Organizator Jeleniogórskie Centrum Kultury
Miejsce Jeleniogórskie Centrum Kultury - SALA WIDOWISKOWA
Adres ul. Bankowa 28/30, 58-500 Jelenia Góra
Opis

Laureatka nagrody „Koryfeusz muzyki polskiej” w kategorii „Odkrycie roku  2021”.


Mając zaledwie 24 lata zadziwia nie tylko swoim wybitnym talentem muzycznym ale jej sukcesy artystyczne oraz nagrody, które zdobywa notowane są na najwyższych miejscach w najbardziej prestiżowych rankingach sceny muzycznej na całym świecie!


Ogromna liczba fanów Kingi świadczy o tym, jak bardzo jej osoba i twórczość znacząco i pozytywnie wpływają na różne pokolenia słuchaczy obecnego czasu. Kinga Głyk uważana jest za najlepszą polską basistkę i wschodzącą gwiazdę muzyki jazz'owo-blues'owej-funk'owej.


Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K. TRIO. W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja” ,który otrzymał bardzo dobre recenzje od m.in. Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”.


W 2016 roku Kinga nagrała swój drugi autorski album live pt: "Happy Birthday".


W 2016 roku video coveru "Tears in heaven” w wykonaniu Kingi Głyk  uzyskało ponad 20 milionów wyświetleń !!!W 2017 roku pojawiła się trzecia autorska płyta artystki pt;" Dream" w doborowym towarzystwie muzyków: Tim Garland saksofon, Nitai Hershkovits piano, Gregory Hutchinson perkusja. W 2019 roku Kinga Głyk otrzymała  nagrodę Grand Prix w kategorii - “Nowa nadzieja polskich jazzowych melomanów”. W tym samym roku podczas Leverkusen Jazz Festival artystka zagrała z legendarnym   Marcus'em  Miller'em! W 2018 roku Kinga Głyk została nominowana w kategorii "Międzynarodowa gitara basowa" do niemieckiej nagrody Echo Jazz. W 2019 roku został wydany jej czwarty autorski album pt;"Feelings".  Kinga od kilku lat nagrywa dla jednej z najbardziej  prestiżowych światowych wytwórni Warner Music Group Germany.   W 2021 roku Kinga została nominowana wraz z Christian McBride i Wolfgang Muthspiel do nagrody Deutscher Jazz Preis.


Artystka wielokrotnie koncertowała na uznanych scenach i festiwalach na świecie m.in. w takich krajach jak Indonezja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Ukraina, Serbia, Holandia, Słowacja, Czechy, Portugalia, Rumunia, Węgry.

Informacja o biletach

80 zł.

Lokalizacja