Zdjęcie plakatu

Krokus Jazz Festiwal 2022 Bernard Maseli Quartet

23 wrz
piątek, 23 września
godz. 19:00
Kategoria Muzyka
Organizator Jeleniogórskie Centrum Kultury
Miejsce Jeleniogórskie Centrum Kultury - SALA WIDOWISKOWA
Adres ul. Bankowa 28/30, 58-500 Jelenia Góra
Opis

Bernard Maseli Quartet feat. Marek Raduli, Michał Kapczuk, Daniel Soltis (SK)


Bernard Maseli Quartet to nowy projekt naszego najpopularniejszego wibrafonisty jazzowego. Bezpośrednią przyczyną postania zespołu jest wydana przez firmę Warner w serii Polish Jazz Masters pierwsza autorska płyta Bernarda „Drifter”. Muzycy spotkali się ze sobą kilkukrotnie na koncertach promujących to wydawnictwo, doświadczając niezwykle pozytywnego przyjęcia. To spowodowało podjęcie decyzji o stałej działalności kwartetu. Muzyka zespołu to nieustające podróże stylistyczne, to swoista „playlista”, w której słuchacz zetnie się zarówno z jazzem, bluesem, muzyką funky jak i hip-hopem czy world music.


Skład zespołu, prócz lidera tworzą:


Marek Raduli - guit.


- w latach 80. i 90. XX wieku zasłynął jako świetny gitarzysta rockowy dzięki swojej współpracy z zespołami Banda i Wanda, Bajm, Grupa Tadeusza Nalepy i Budka Suflera Gitarzysta znany jest z tego, że doskonale odnajduje się w różnych stylistycznie konfiguracjach muzycznych. Zarówno autorskie projekty (PiR2, SQUAD), jak i intensywne uczestnictwo w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego, Zbigniewa Jakubka, w super-grupie The Colors czy wreszcie w legendarnym Laboratorium – utrwaliły status Marka Raduli jako ikony ambitnej, niszowej sceny jazz-rockowej w Polsce. Jako ważne pole jego działalności należy wymienić jeszcze udział w projektach bluesowych (poświęconych Jimi Hendrixowi i Tadeuszowi Nalepie), Irish-jazzowych (Carrantuohill), a nawet w aranżacjach muzyki Fryderyka Chopina na zespół rockowy i kwartet smyczkowy, z którym to od 2010 r. odwiedził największe miasta całego świata. Jesienią 2013 roku Marek rozpoczął współpracę z Anną Wyszkoni – zrazu jako muzyk-instrumentalista, a wkrótce także jako producent, aranżer i szef muzyczny jej zespołu. Jednocześnie stale występuje i nagrywa ze sławną grupą Laboratorium, koncertując na największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą.


Michał Kapczuk - el. bass


- kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie na ul. Bednarskiej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock). Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Indywidualnie wyróżniony na festiwalach „Tarnów Jazz Contest 2008″ , „Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra 2009″ i „Jazz Nad Odrą Wrocław 2010″. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce oraz za granicą (Francja, Czechy, Ukraina, Litwa, Bułgaria, Turcja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy, Kanada)


Daniel Soltis - drums


- Dano Šoltis to współczesny słowacki perkusista, mieszkający w czeskiej Pradze, z szerokim i złożonym spojrzeniem na muzykę. Bardzo elastyczny, wrażliwy muzyk, który równie dobrze czuje się na dużych scenach z poprockowymi zespołami, jak i na scenie klubowej. W swoim projekcie Drum Song występuje również solo. Jego główne obecnie projekty to autorski Vertigo, wielokrotnie nagradzany zespół współczesnej praskiej sceny jazzowej, 123- kultowe czeskie trio oraz MaBaSo, zespół prowadzony przez wibrafonistę Bernarda Maseli. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Arturo Sandoval (USA/Cuba), Lizz Wright (USA), Kurt Elling (USA), Erik Truffaz (FRA), Brian Charette (USA) czy Vince Mendoza (USA) .

Informacja o biletach

80 zł

Lokalizacja