Zdjęcie plakatu

„NIE KSIĄŻKA ZDOBI CZŁOWIEKA” – Teatr Kwadrat Warszawa – 49. JST

24 wrz
sobota, 24 września
godz. 19:00
Kategoria Spektakl
Organizator Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Miejsce Teatr im. Cypriana Kamila Norwida
Adres Aleja Wojska Polskiego 38, 58-500 Jelenia Góra
Opis


Seymour Blicker


Przekład: Bogusława Plisz-Góral


Giovanny Castellanos


Wojciech Stefaniak


Agnieszka FrankelSherman Mayfair – Andrzej Nejman,
Matt / S.J. Templeman – Paweł Małaszyński,
Maggie Sweet – Olga Kalicka / Aleksandra Radwan,
Nancy – Elżbieta Romanowska / Ilona Chojnowska,
Pokojówka – Lucyna Malec / Magdalena Stużyńska.
Jak wejść na szczyt w świecie zdominowanym przez media, gdy nie ma się cech prawdziwego celebryty? Sherman Mayfair, pisarz – panikarz, lat 40, właśnie wydał książkę i marzy o tym, by odnieść wielki sukces. Jednak nieśmiałość i całkowity brak wiary w siebie paraliżują go do tego stopnia, że sama myśl o udzieleniu wywiadu przyprawia o rozstrój żołądka. W akcie desperacji namawia swojego przyjaciela Matta, by ten podając się za autora książki, oczarował  wszystkich wdziękiem i erudycją, zyskał przychylność mediów i uczynił z jego powieści bestseller.


Klasyczna komedia pomyłek Seymoura Blickera porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej, gdzie udział w popularnym programie telewizyjnym liczy się o wiele bardziej niż pozytywne recenzje krytyków, a umiejętność błyszczenia w świetle reflektorów znaczy więcej niż talent.


„Nie książka zdobi człowieka”, jak na farsę przystało, serwuje widzom dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Czasem bowiem okazuje się, że największą „siłę przebicia” ma ktoś, po kim się tego najmniej spodziewasz, na przykład twoja własna narzeczona.


CZAS TRWANIA (z przerwą) – ok. 2 godz.


Informacja o biletach

80 zł.

Lokalizacja