Logo organizatora

Jeleniogórska Szkoła Fotografii DYPLOMY 2022

20 maj
od 20 maja do 31 sierpnia 2022
godz. 09:00 - 18:00
Kategoria Wystawa
Organizator Jeleniogórskie Centrum Kultury
Miejsce Jeleniogóskie Centrum Kultury - GALERIA KORYTARZ
Adres ul. Bankowa 28/30, 58-500 Jelenia Góra
Opis

W wystawie biorą udział: Weronika Horoszczak, Urszula Lisowska, Dariusz Borodzicz, Tomasz Kukuć, Jacek Michalak, Wiesław Wyjadłowski


O wystawie:


 Powrót do źródeł fotografii jest nadrzędnym celem edukacji w Jeleniogórskiej Szkole Fotografii.  Słuchacze JSF w Jeleniej Górze mają możliwość wyboru własnej, indywidualnej drogi twórczego wyrazu. Najistotniejsze jest odkrycie duchowego potencjału, pasji i poczucia odrębności dla każdego początkującego fotografa.


Wojciech Zawadzki zwykle pisał o wystawach słuchaczy JSF, że powinny „dowieść o istnieniu obszaru wolności artystycznej obejmującego działania dotyczące fotografii „sensu stricto”, jak również działania potencjalnych artystów posługujących się fotografią jako środkiem wyrazu. Wystawa spełnia tę ideę: pokazuje wiele aspektów twórczych poszukiwań - od fascynacji czystą formą i odnajdywania ukrytych znaczeń w studiach nakładających się odbiciach widoków miast, martwych natur znalezionych na targach staroci, portretów, pejzażu czy reportażu z kopalni węgla brunatnego Turów. Każdy z twórców wyraża swoje zainteresowanie światem w indywidualny sposób.


Wystawa jest prezentacją prac dyplomowych słuchaczy Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, którzy uczęszczali na zajęcia w latach 2019 - 2021. Dla każdego z nich wystawa dyplomowa jest zakończeniem pewnego etapu, ale przy okazji jest też początkiem odkrycia w sobie siły kreacji i określenia własnej twórczości. 


  Joanna Mielech

Lokalizacja