Zdjęcie plakatu

OLIMPIJSKA - NOC MUZEÓW 2022

14 maj
sobota, 14 maja
godz. 18:00
Kategoria Inne
Organizator Muzeum Sportu i Turystyki
Miejsce Muzeum Sportu i Turystyki
Adres ul. M. Kopernika 2, 58-540 Karpacz
Opis

Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu organizuje w dniu 14 maja 2022 roku, sobota w godz. 18:00-21:00 Noc Muzeów2022. Tegoroczna impreza będzie „Olimpijska” ze względu zorganizowaną wystawę fotografii „Olimpijskie Tokio 2020”, wypożyczoną z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz obchodów „Dni Olimpijczyka 2022”, organizowanych we współpracy z Karkonoskim Klubem Olimpijczyka.


Wstęp do muzeum na wystawę stałą i czasową będzie w tym czasie bezpłatny. Każdy będzie mógł obejrzeć cenne zbiory muzealne, w tym unikalną kolekcję medali uczestnictwa z zimowych igrzysk olimpijskich (1928-2018).  Będzie też możliwość spotkania sportowców - olimpijczyków, którzy brali udział w letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. A dla pierwszych 30 zwiedzających przygotowano wyjątkowy upominek– znaczek pocztowy o nominale 4 zł w pięknej oprawie filatelistycznej, wydany przez Pocztę Polską S.A., Biuro Współpracy Międzynarodowej i Filatelistyki w Warszawie z okazji XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.


Dwukrotna złota medalistka w strzelaniu Renata Maur-Różańska, najwybitniejsza sportsmenka z Dolnego Śląska, której zbiór medali znajduje się w muzeum, wyraziła zgodę na udostępnienie swojego złotego medalu olimpijskiego zdobytego na XXVII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney 2000 zwiedzającym w celu wykonania autoportretu. Każdy kto będzie chciał będzie mógł sfotografować się ze złotym medalem olimpijskim na piersi, a potem umieścić go na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie.


Zapraszamy do Muzeum Sportu i Turysytki na tegoroczną „Noc Muzeów”.

Lokalizacja